Попри те, що ворог постійно обстрілює Одеську область, гуманітарний коридор продовжує функціонувати. Однак нарощування експортних потоків та повне відновлення контейнерних перевезень залежатиме від готовності судновласницьких компаній відвідувати зону бойових дій, а також від загальної безпекової ситуації.
Про це голова Одеської ОВА Олег Кіпер зазначив у інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ".
Відновлення контейнерних вантажопотоків
Кіпер відмітив, що попри постійну загрозу, показники експорту української продукції морським шляхом поступово зростають і наближаються до довоєнних обсягів. Однак повне відновлення буде залежати від потреб та згоди судновласників заходити до зони активних бойових дій. Також це буде залежати від позицій страхових компаній.
Експлуатація портів Великої Одеси в умовах війни
Припортова інфраструктура зазнала значних руйнувань через російські обстріли. Але незважаючи на це, бізнес продовжує працювати в екстремальних умовах. Втім швидкість завантаження суден нині триває більше, ніж одну добу – в середньому 3-5.
Кіпер зазначив, що причина в тому, що накопичити на складах 20-50 тисяч тон зерна в умовах постійних обстрілів неможливо. Тобто кораблю доводиться стояти в порту довше, чекаючи, доки закінчиться завантаження безпосередньо з вантажних авто. Крім того, постійно відбуваються обстріли, оголошуються тривоги.

