Потяги з Києва до Братислави та Будапешта вже курсують залізничним полотном України та країн Європейського Союзу.
Про це повідомив у Facebook Олексій Кулеба, віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України.
Потягом №9/10 з Києва до Будапешта вже можуть скористатися пасажири. Столицю Угорщини в дописі він назвав великим залізничним та авіаційним хабом.
Ще діє одне сполучення — маршрут з Києва до Братислави. Діятимуть поїзди №27/28 Київ – Чоп – Київ та новий поїзд словацької залізниці №617/961 Чоп – Братислава – Чоп забезпечують столиці Словаччини.
Посадовець наголосив на тому, що триває інтеграція України до Європейського Союзу. Між сторонами розвивається та модернізується наявна інфраструктура. Обидва маршрути частково, як сподіваються в уряді, розвантажать надпопулярний варшавський напрямок.



"Маємо багато планів щодо розширення логістичної мережі саме з європейськими країнами, зокрема Румунією та Польщею", – пояснив Кулеба.
Він також додав, що цей рік став рекордним для "Укрзалізниці" як за обсягами перевезень вантажу. Відповідний показник становив понад 148 млн тонн за рік, так і за пасажирськими перевезеннями — понад 20 млн пасажирів другий рік поспіль перевозить УЗ на своїх потужностях.

