Головні економічні новини України та світу

Вівторок, 23 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовиниЄБРР погодили кредит на €150 млн для оновлення вагонів столичного метро

ЄБРР погодили кредит на €150 млн для оновлення вагонів столичного метро

Київський метрополітен отримає фінансування від ЄБРР
Київський метрополітен отримає фінансування від ЄБРР / Фото: Віталій Носач (РБК-Україна)

Київський метрополітен очікує на наймасштабніше оновлення рухомого складу за останні роки завдяки схваленню Радою директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредиту у розмірі 150 млн євро

Про це йдеться на сайті ЄБРР.

У рішенні зазначається, що кінцевим отримувачем фінансових ресурсів виступає КП "Київський метрополітен". Залучені кошти підуть на закупівлю нових сучасних вагонів, запасних частин, діагностичного обладнання та модернізацію ремонтної бази.

Загальна вартість комплексного проєкту модернізації столичного підземного флоту оцінюється у 192,5 млн євро, з них ЄБРР виділяє позику обсягом до 150 млн євро, а фінансова частка співфінансування з боку бюджету міста Києва становить 37,5 млн євро. Додатково проєкт підсилюється безповоротним донорським грантом на суму до 5 млн євро, який буде спрямовано на купівлю аварійного, діагностичного та іншого обладнання для ремонту рухомого складу.

Надання позики столичному метрополітену з боку ЄБРР класифікується як "зелене фінансування" (Green Finance), оскільки воно повністю відповідає цілям Паризької кліматичної угоди та критеріям таксономії ЄС щодо пасажирського транспорту з нульовими прямими викидами CO2​. Очікується, що оновлення вагонів стимулюватиме містян відмовлятися від приватних авто на користь екологічного муніципального транспорту.

"Проєкт матиме переважно екологічні та соціальні переваги, підвищить доступність і мобільність для всіх груп користувачів, а також підтримає загальну стійкість системи громадського транспорту в Києві, її загальну якість, безпеку та ефективність", – зазначається у пресрелізі.

Нагадаємо, раніше Finteco писало про те, що київське метро повністю відмовилося від готівкових кас й тепер проїзд можна оплатити лише безготівково.

Схожі новини за темою