Головні економічні новини України та світу

Вівторок, 23 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовиниКиївське метро повністю відмовилося від готівкових кас

Київське метро повністю відмовилося від готівкових кас

Київський метрополітен / Фото: пресслужба метро Києва
Київський метрополітен / Фото: пресслужба метро Києва

З 28 квітня 2026 року у київському метро не залишилося жодної каси з живим касиром. Закрили останні три пункти продажу квитків — на станціях "Вокзальна", "Почайна" та "Видубичі".

Про це йдеться в оголошеннях на станціях, пише kyiv.ua.

Відтепер оплатити проїзд можна лише безготівково: через застосунок "Київ Цифровий", банківською карткою на турнікеті або через Google Pay і Apple Pay. Для тих, хто все ще розраховується готівкою, у вестибюлях залишаються спеціальні термінали "Київ Цифровий".

Фото: kyiv.ua

Чотири роки переходу

Цифровізація київського метро тривала з 2022 року — ще до повномасштабного вторгнення касири на окремих станціях поступово переводилися на скорочений режим роботи, а потім каси прибирали одна за одною. Фактично повний перехід зайняв чотири роки.

Процес супроводжувався суспільною дискусією. У лютому 2024 року на сайті Київради зареєстрували петицію з вимогою повернути касирів: кияни скаржилися на збої в роботі терміналів самообслуговування, відсутність решти і складнощі з користуванням для частини пасажирів.

Схожі новини за темою