Головні економічні новини України та світу

Середа, 10 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовиниПроїзд по 30 грн та проїзний за понад 4,8 тис. грн: КМДА...

Проїзд по 30 грн та проїзний за понад 4,8 тис. грн: КМДА планує радикальне підвищення тарифів

У Києві назвали нові тарифи на громадський транспорт
У Києві назвали нові тарифи на громадський транспорт / Фото: Анна Бобирєва, village.com.ua

Вже з 15 липня 2026 року киян може очікувати безпрецедентне зростання вартості проїзду в муніципальному транспорті. Про це свідчить підготовлений Київською міською державною адміністрацією (КМДА) проєкт розпорядження про збільшення базового тарифу майже в чотири рази. 

Про це повідомляє Fintecо, посилаючись на текст документа.

Нові тарифи в Києві 

Згідно з оприлюдненим проєктом, базова вартість однієї поїздки в метро, автобусі, трамваї, тролейбусі або фунікулері становитиме 30 гривень. Водночас для користувачів електронного квитка передбачена система знижок залежно від кількості одноразово придбаних поїздок:

  • при купівлі від 1 до 9 поїздок ціна залишається максимальної – 30,00 грн.
  • 10–19 поїздок – 28,90 грн.
  • 20–29 поїздок – 27,80 грн.
  • максимальна знижка діятиме при поповненні на 50 поїздок: тоді вартість однієї становитиме 25,00 грн.

Крім того, міська влада планує запровадити новий формат – разовий квиток із можливістю багаторазової безоплатної пересадки протягом 90 хвилин за тарифом у 60 гривень.

Місячні проїзні: яка вартість 

В КМДА запропонували встановити вартість місячних безлімітних проїзних квитків на рівні:

  • для фізичних та юридичних осіб безліміт на місяць коштуватиме 4 875 гривень;
  • для студентів вищих навчальних закладів – 2 437,50 грн;
  • для учнів шкіл – 1 218,75 грн.

Також з'являться безлімітні квитки на короткий термін (діють з моменту активації): на 24 години – 375 грн, на 48 годин – 563 грн, на 72 години – 750 грн.

Громадська організація "Пасажири Києва" вже різко засудила такі плани влади, назвавши нові тарифи "найдорожчим у Європі проїзним на неякісний транспорт". Активісти переконані, що чиновники не розробили зручну для містян тарифну сітку, а просто механічно збільшили всі чинні тарифи у 3,75 раза.

У ГО прогнозують, що слідом за комунальним транспортом ціни майже одразу піднімуть і приватні маршрутники.

"Висновок – замість врахування наших пропозицій КМДА вирішили йти протоптаною доріжкою. Закликаємо мера Віталія Кличка не підписувати це розпорядження й утворити робочу групу з питань напрацювання тарифів за участі громадськості та експертів", – йдеться у заяві організації.

Нагадаємо, з 16 травня у Львові подорожчає проїзд у громадському транспорті  – разова поїздка при оплаті картою зросте до 30 грн.

Схожі новини за темою