Вже з 15 липня 2026 року киян може очікувати безпрецедентне зростання вартості проїзду в муніципальному транспорті. Про це свідчить підготовлений Київською міською державною адміністрацією (КМДА) проєкт розпорядження про збільшення базового тарифу майже в чотири рази.
Про це повідомляє Fintecо, посилаючись на текст документа.
Нові тарифи в Києві
Згідно з оприлюдненим проєктом, базова вартість однієї поїздки в метро, автобусі, трамваї, тролейбусі або фунікулері становитиме 30 гривень. Водночас для користувачів електронного квитка передбачена система знижок залежно від кількості одноразово придбаних поїздок:
- при купівлі від 1 до 9 поїздок ціна залишається максимальної – 30,00 грн.
- 10–19 поїздок – 28,90 грн.
- 20–29 поїздок – 27,80 грн.
- максимальна знижка діятиме при поповненні на 50 поїздок: тоді вартість однієї становитиме 25,00 грн.
Крім того, міська влада планує запровадити новий формат – разовий квиток із можливістю багаторазової безоплатної пересадки протягом 90 хвилин за тарифом у 60 гривень.
Місячні проїзні: яка вартість
В КМДА запропонували встановити вартість місячних безлімітних проїзних квитків на рівні:
- для фізичних та юридичних осіб безліміт на місяць коштуватиме 4 875 гривень;
- для студентів вищих навчальних закладів – 2 437,50 грн;
- для учнів шкіл – 1 218,75 грн.
Також з'являться безлімітні квитки на короткий термін (діють з моменту активації): на 24 години – 375 грн, на 48 годин – 563 грн, на 72 години – 750 грн.
Громадська організація "Пасажири Києва" вже різко засудила такі плани влади, назвавши нові тарифи "найдорожчим у Європі проїзним на неякісний транспорт". Активісти переконані, що чиновники не розробили зручну для містян тарифну сітку, а просто механічно збільшили всі чинні тарифи у 3,75 раза.
У ГО прогнозують, що слідом за комунальним транспортом ціни майже одразу піднімуть і приватні маршрутники.
"Висновок – замість врахування наших пропозицій КМДА вирішили йти протоптаною доріжкою. Закликаємо мера Віталія Кличка не підписувати це розпорядження й утворити робочу групу з питань напрацювання тарифів за участі громадськості та експертів", – йдеться у заяві організації.
Нагадаємо, з 16 травня у Львові подорожчає проїзд у громадському транспорті – разова поїздка при оплаті картою зросте до 30 грн.

