У столиці до Дня Києва, який традиційно святкують в останню неділю травня, майже 35 тисяч жителів отримають одноразову матеріальну допомогу. Виплати проведуть у межах міської програми соціальної підтримки "Турбота. Назустріч киянам". Загалом на ці потреби місто спрямує близько 30 мільйонів гривень.
Про це повідомили у Департаменті соціальної та ветеранської політики КМДА.
У міській адміністрації зазначили, що допомога передбачена для найвразливіших категорій населення та буде нарахована автоматично відповідно до визначених категорій отримувачів. Розмір виплат залежатиме від соціального статусу та категорії одержувача.
Хто отримає найбільші виплати
Найбільшу одноразову допомогу — по 1500 гривень отримають праведники Бабиного Яру, ветерани підпільно-партизанського руху, учасники народного ополчення, які брали участь в обороні Києва восени 1941 року, а також батьки й матері військовослужбовців строкової служби, які загинули у мирний час.
Ще частина мешканців столиці отримає по 1000 гривень. Йдеться про репресованих громадян та членів їхніх сімей, яких у минулому примусово переселили, дітей-сиріт, а також сім'ї, які отримують допомогу на дітей з інвалідністю підгрупи А чи дітей без батьківського піклування.
Виплати для сімей із дітьми та соціально вразливих груп
По 800 гривень нарахують ще низці категорій киян. Серед них — родини, які отримують державну допомогу на дітей з інвалідністю, важкохворих дітей, дітей під опікою чи піклуванням, а також допомогу при усиновленні дитини. Також виплати передбачені для сімей, які отримують соціальну допомогу через втрату годувальника або несплату аліментів.
Окремо матеріальну підтримку нададуть багатодітним родинам, які отримують державну допомогу на виховання дітей. У КМДА наголосили, що якщо людина одночасно належить до кількох категорій, їй виплатять лише одну допомогу — у більшому розмірі.
Раніше Finteco повідомляло, що Кабмін затвердив розміри грошової допомоги для ветеранів у 2026 році.

