Американські законодавці представили законопроєкт, згідно з яким власники електромобілів повинні будуть щорічно платити 130 доларів (понад 5 700 грн) на утримання та ремонт доріг. Для власників деяких гібридних моделей збір становитиме 35 доларів.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Чому вирішили запровадити такий збір?
Наразі Палата представників США працює над масштабним законопроєктом про фінансування ремонту автомагістралей на найближчі 5 років із бюджетом у 580 млрд доларів. Левова частка коштів на ремонт федеральних доріг традиційно надходить від податків на бензин та дизельне пальне. Але власники електромобілів через відсутність потреби у традиційному пальному цей податок не сплачують, попри те, що так само зношують дорожнє покриття. Підготовлений законопроєкт має усунути цей дисбаланс, адже зобов'яже власників електрокарів щорічно сплачувати збір у розмірі 130 доларів (35 доларів для власників гібридів).
Починаючи з 2029 року, плата щорічно підвищуватиметься на 5 доларів. Максимальний ліміт у підсумку досягне 150 доларів для електромобілів та 50 доларів для гібридів, що підключаються до мережі.
Питання оподаткування електромобілів в Україні
Варто зазначити, що в Україні також починає активно обговорюватися подібна практика. На тлі стрімкого зростання кількості електрокарів у країні все частіше порушується питання про те, як компенсувати знос інфраструктури, адже власники EV не платять паливний акциз, який формує Дорожній фонд. Українці, зі свого боку, почали звертатися до влади через електронні петиції, закликаючи розробити прозорий та "справедливий" механізм оподаткування для власників електромобілів, який допоміг би фінансувати ремонт доріг, але при цьому не вбив би стимул пересідати на екологічний транспорт.
Нагадаємо, за квітень 2026 року автопарк країни поповнився на 3 007 одиниць автотранспорту на акумуляторних джерелах живлення (електромобілі), що на 49% більше відносно березня.

