Український уряд та Укрзалізниця визначили три нові пріоритетні ділянки для будівництва євроколії на Закарпатті. Залізничну інфраструктуру європейського стандарту планують розбудовувати за напрямками Королево – Хуст, Ужгород – Перечин, а також від Чопа до кордону зі Словаччиною. Деталі цих проєктів вже узгодили в Ужгороді на рівні ОВА, Мінфіну та залізничників.
Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, ще одним перспективним маршрутом в області розглядають напрямок від міста Хуст до румунського кордону.
Окрему увагу під час наради приділили відновленню повноцінного залізничного сполучення з Румунією. Йдеться про роботу станцій Тересва та Ділове, а також відкриття нових пунктів. Румунська сторона вже висловила зацікавленість у розширенні транспортних коридорів під час обговорення майбутнього пункту пропуску "Біла Церква – Сігету Мармацієй". Це сприятиме взаємному виходу продукції на ринки обох країн та збільшенню логістичних маршрутів до ЄС.

Щоб максимізувати ефективність нових маршрутів та скоротити час у дорозі, посадовці вкотре наголосили на необхідності запровадження прикордонного та митного огляду безпосередньо під час руху поїздів.
Нагадаємо, восени 2025 року ЄС виділив 73,5 млн євро на будівництво євроколії, яка має з'єднати польський кордон зі Скниловом поблизу Львова (напрямок Скнилів – Мостиська-ІІ). Загальна вартість проєкту оцінюється у близько 190 млн євро, з яких половина отримана як грант безповоротній основі.

