Кабінет Міністрів офіційно схвалив Програму розвитку виробництва біометану на період до 2035 року, яка має перетворити Україну на потужного європейського гравця на ринку відновлюваної енергетики. Але стратегічна мета полягає не лише у зміцненні власної енергонезалежності та експортного потенціалу, а й у тому, аби європейські партнери остаточно позбулися залежності від російських вуглеводнів.
Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.
Які цілі ставить Україна?
До 2030 року заплановано досягти обсягів виробництва біометану на рівні 1 млрд кубометрів на рік. Вже у наступні п'ять років (до 2035-го) цей показник має зрости до 2,1 млрд кубометрів. Аби досягти амбітних цілей, в Україні передбачено будівництво нових біометанових заводів та проведення глибокої модернізації вже наявних біогазових установок. Також планується суттєво спростити процес підключення виробників до газотранспортних та газорозподільчих мереж.
Уже на першому етапі реалізації планується запустити в роботу вісім нових біометанових заводів та створити повноцінну законодавчу базу для функціонування цієї сфери.
Плани на 2026 рік
Згідно із затвердженим планом заходів, де Міністерство енергетики є одним із ключових виконавців, до кінця року Україна планує отримати доступ до бази даних ЄС щодо відновлювальних видів палива та ініціювати укладення договору з Євросоюзом про взаємне визнання гарантій походження українського біометану. Також у 2026 році мають бути затверджені оновлені правила визначення якості природного газу.
Нагадаємо, на початку квітня Україна майже зупинила імпорт газу через високі ціни на енергоресурси в Європі.

