За інформацією FinClub, лише два з п'яти прибуткових державних банків України — ПриватБанк та Ощадбанк — виконали вимоги уряду щодо виплати дивідендів за 2023 рік, перерахувавши до державного бюджету загалом 32 мільярди гривень.
Це становить значну частку від загального прибутку п'яти держбанків, який сягнув 51,786 мільярдів гривень. Зокрема, ПриватБанк сплатив 30 мільярдів 211 мільйонів 748 тисяч гривень, що становить 80% його чистого прибутку, а Ощадбанк — 1 мільярд 793 мільйони 478 тисяч гривень, або 30% свого чистого прибутку.
Тим часом, інші три банки — Укрексімбанк, Сенс Банк та Укргазбанк — були звільнені від обов'язку сплати дивідендів у зв'язку з виконанням програм капіталізації та реструктуризації. Ці програми були розроблені відповідно до вимог та процедур, встановлених Національним банком України, для забезпечення стійкості банківської системи, зокрема в умовах, що склалися після повномасштабного вторгнення.
Згідно з оцінками НБУ, реалізація цих програм має допомогти банкам досягти потрібних рівнів капіталу і в подальшому забезпечити можливість сплати дивідендів за рахунок прибутків від поточної діяльності.
Оновлення постанови № 129 у червні 2024 року Кабміном зобов'язує всі державні банки до 1 липня безумовно виплатити дивіденди за попередній рік, з урахуванням базового нормативу та інших вимог законодавства. Це свідчить про бажання уряду забезпечити додаткове фінансування державного бюджету, враховуючи складні економічні умови.

