У 2025 році АТ "Укрзалізниця" запустить повноцінну роботу нової "Локомотивної компанії". Вона має об'єднати локомотивні депо компанії, щоб оптимізувати їхню роботу.
Про це повідомив голова правління УЗ Олександр Перцовський.
Він пояснив, що створення єдиної компанії дозволить:
- централізувати управління,
- оптимізувати робочі процеси,
- збільшити ефективність обслуговування рухомого складу.
Своєю чергою, саме такі заходи допоможуть краще розподіляти навантаження між депо та покращать матеріально-технічне забезпечення.
Модернізація депо "Укразалізниці"
Зазначається, що окрему увагу буде приділено модернізації депо УЗ, які мають стратегічне значення для всіх залізничних перевезень.
Відомо, що локомотивне депо ім. Тараса Шевченка у Смілі – це основна база для обслуговування тепловозів, які працюють на неелектрифікованих ділянках. У цьому депо вже освоюють виробництво запчастин, які раніше імпортувалися з Росії.
Також депо у Знам'янці планується перетворити на центр обслуговування нових двосистемних локомотивів. Перцовський повідомив, що депо готове, а фахівці вже пройшли необхідне стажування для майбутньої роботи. Крім того, за його словами, наявні потужності дозволяють створити на базі цього депо сучасну ремонтну базу для нових електровозів.
Перцовський також повідомив, що за пару тижнів на базі депо у Подільську планується запуск школи з обміну досвідом між фахівцями.
"Пишаюсь колегами, які позитивно сприймають зміни. Локомотиви будуть вивозити і мчати вперед!" – наголосив він.

