Норвегія планує запустити в Україні спільне виробництво ракет NASAMS для систем протиповітрної оборони (ППО). Відповідні переговори вже ведуться.
Про це повідомив президент компанії Kongsberg Defence & Aerospace Ейрік Лі в інтерв'ю Euractiv.
Він зазначив, що випуск ракет буде відбуватися із залученням українських технологій. Планується виробництво сотень ракет.
За його словами, переговори з місцевими українськими віробниками вже ведуться, щоб створити спільне підприємство. Лі наголосив на тому, що першочерговим завданням є нарощення виробництва ракет NASAMS для систем ППО в Україні.
Він повідомив, що запуск перших виробничих процесів очікується вже найближчими місяцями.
Президент норвезької компанії додав, що у довгостроковій перспективі Україна може стати важливою частиною глобального ланцюга поставок ракет NASAMS для систем ППО.
Він назвав Україну "осередком військових інновацій". Саме тому, за його словами, компанія прагне разом працювати над створенням ракет.

