Людям, які вчасно оформили пільговий тариф на електроопалення до 1 липня 2024 року, не потрібно нічого робити. Вони отримають нові рахунки з урахуванням тих змін, які плануються Кабміном.
Народний депутат від "Слуги народу" Сергій Нагорняк в етері телеканалу "Київ 24" повідомив подробиці.
З 1 лютого 2025 року в Україні зміниться принцип формування тарифу на електроенергію для абонентів, які не мають центрального теплопостачання або газового опалення, тому взимку обігрівають житло електроустановками. Знижка діятиме наступні 3 місяці — до 30 квітня 2025.
"Пільга передбачає 2 гривні 64 копійки — 2000 кіловат на місяць. Якщо більше — 4 гривні 32 копійки за кіловат-годину", – пояснив він.
Він зазначив, що раніше визначався рівень оплати інакше. З його слів, коли споживач перевищував норму у 2000 кіловат на місяць, то сплачувати доводилося 4 грн 32 копійки за весь обсяг. Це виключно для тих людей, які вчасно оформили документи на електроопалення. Такими документами є технічний паспорт або акт обстеження.
Раніше Сергій Нагорняк повідомив, що в Україні підстав для підняття цін на електроенергію немає, а для окремих категорій громадян вартість навіть знижено. Він наголосив на тому, що ринкова ціна на електроенергію сягає рівня у 7-8 грн за кіловат.

