Накопичувальна пенсія в Україні може запрацювати вже з 2026 року. МВФ зазвичай вимагає значного скорочення соцвитрат, а накопичувальна пенсійна система все ж передбачає їхнє збільшення.
Сергій Коробкін, експерт із пенсійних питань, у коментарі УНІАН повідомив подробиці.
Він зазначив, що ще влітку не було інформації в меморандумі МВФ стосовно запровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи. Водночас експерт побоюється, що теперішня інформаційна активність навколо цієї ідеї – робота лобістів одержувачів вигоди.
"Накопичувальна система все одно передбачає виділення державою додаткових ресурсів", – вважає Коробкін.
На його думку, нове запровадження мають намір ухвалити, рекламують його, що може свідчити не про бажання дійсно зробити кращими майбутні пенсії українських громадян. Як зазначив фахівець, це дуже величезний фінансовий ресурс, а хтось зможе цим скористатися та "непогано наваритися".
"Можливо, це прояв роботи лобістів", – зазначив він.
Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, додав, що МВФ займає "позицію фінансової гільйотини", адже обрізає відповідні видатки, які не є корисними та ефективними з погляду керування бюджетом. На його думку, "весь результат, який Україна отримає, якщо відбудеться впровадження накопичувальної пенсійної системи, – це можливість й надалі здійснювати співпрацю з МВФ та отримувати від нього кошти в рамках загальної програми.

