Безпека в Україні – не єдина причина, через яку можуть повернутися українці з-за кордону. Можливості працевлаштування та рівень заробітку також впливають на рішення. Бажано, щоб зарплати були на рівні хоча б 70% від того, що люди заробляли в Європейському Союзі.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" повідомив Олексій Позняк, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи.
Економісти розмовляють щодо інвестицій, які можуть бути вкладені в економіку в процесі повоєнного відродження. Олексій Позняк вважає, що варто розраховувати на повернення значної частини наших мігрантів і на приплив мігрантів з інших країн.
"Головні чинники – це безпека, це робота", – пояснив він.
Житло фахівець назвав одним із головних факторів, який може вплинути на рішення. Великій кількості громадян просто немає, куди повертатися.
Деякі з біженців в інших державах влаштувалися на роботу, отримують вищі зарплати, ніж вони мали в Україні. Також частина з них отримує пристойні виплати, які теж відрізняються від сум в Україні.
Позняк додав, що ще до повномасштабного вторгнення і навіть ще до початку гібридної війни експерти оцінювали, що зарплата повинна бути приблизно 70% від рівня зарплати в країні, яка їх приймала, то біженці будуть повертатися. Різниця в 30%, на його думку, компенсується тим, що людина перебуває в правовому полі своєї держави.

