У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який запропоновано зобов'язати пільгові категорії громадян щомісяця спрямовувати виплачені за пільгою кошти на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідну ініціативу запропонував уряд.
Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram-каналі.
Законопроєкт спрямований на вдосконалення механізму надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. В першу чергу це стосується встановлення контролю за їх цільовим використанням, а саме спрямуванням коштів державного бюджету на оплату житлово-комунальних послуг.
Проєктом пропонується внести зміни до українських законів, якими передбачається надання громадянам пільг на оплату. Ініціатива пропонує визначити, що пільгові категорії українців зобов'язані щомісяця спрямовувати кошти виплаченої пільги на оплату спожитих житлово-комунальних послуг. Умови надання пільг, якщо відсутня оплата за ЖКП коштами пільг, визначаються у порядку, встановленому Кабміном.
У січні Кабмін розширив перелік громадян, які отримуватимуть пільги на комуналку у 2025 році. Вони будуть доступні, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищуватиме 4 240 гривень — розміру доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

