Головні економічні новини України та світу

П'ятниця, 12 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовини15 тисяч гривень: МОЗ пропонує підвищити мінімальну зарплату лікарям-інтернам

15 тисяч гривень: МОЗ пропонує підвищити мінімальну зарплату лікарям-інтернам

Зарплати інтернів / Фото: Pixabay
Зарплати інтернів / Фото: Pixabay

Міністерство охорони здоров'я України розпочало громадське обговорення проєкту постанови Кабінету міністрів про реалізацію Програми медичних гарантій на 2025 рік. Вона зокрема передбачає встановлення мінімальної зарплати інтернів та фармацевтів-інтернів, які працюють у державних та комунальних медичних закладах.

Про це повідомила пресслубжа МОЗ.

У відомстві підкреслюють, що інтерни є повноправними членами медичних колективів і виконують професійні обов'язки під наглядом досвідчених спеціалістів. Базова мінімальна заробітна плата становитиме 15 тисяч гривень. Однак остаточний рівень зарплати інтернів залежатиме від рішення керівника закладу та обсягу функціональних обов'язків конкретного медика.

Програма медичних гарантій на 2025 рік продовжить підтримувати пакет послуг, спрямований на забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров'я через залучення лікарів-інтернів. Передбачені кошти мають бути спрямовані на підготовку молодих лікарів та додаткову винагороду кураторам. Міністерство охороно здоров'я рекомендує здійснювати виплати заробітної плати інтернам з пакетів, за якими вони надають медичну допомогу. Причина в тому, що розподіл відбувається на бюджетну ставку лікаря-спеціаліста.

Варто додати, що цього року МОЗ запровадило нову модель інтернатури, що дає можливість випускникам обирати спеціальність та медичний заклад для проходження навчання відповідно до їхнього рейтингового балу. Загалом у 2024 році в інтернатуру були розподілені 7 348 випускників закладів вищої освіти за медичними спеціальностями. З них 2 974 навчаються за кошти державного бюджету.

Схожі новини за темою