Українці утримують на руках все більше готівки, і на початок квітня 2024 року її обсяг становив 780,3 мільярда гривень, що на 16 мільярдів більше, ніж на початку року. Це відображає тренд зростання готівки у країні під впливом різних факторів, зокрема економічної нестабільності, військових подій та перебоїв у енергетичному секторі.
Про це інформує "Слово і діло".
За даними Національного банку України, обсяг готівки в обігу зростає з кожним роком. Наприкінці 2023 року обсяг склав 716,1 мільярда гривень, що на 14,1% більше, ніж рік тому. Цей ріст пояснюється збільшенням попиту на готівку під час кризових ситуацій та невпевненості, що спричинила пандемія COVID-19 та військові події.
На початку 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення, обсяг готівки в обігу становив 685 мільярдів гривень. Попит на готівку виросла через невизначеність щодо банківських послуг та використання платіжних карток у майбутньому.
Після військових дій обсяг готівки продовжив зростати, досягнувши 780,3 мільярда гривень у квітні 2024 року, підтверджуючи певну стабілізацію попиту. Наразі, за даними НБУ, на кожного українця припадає середньо 66 банкнот та 179 монет.


