Національний поштовий оператор "Укрпошта" завершив підрахунок фінансових наслідків нещодавньої ворожої атаки на свій ключовий сортувальний хаб у Харкові, оцінивши сумарні збитки у понад 11 млн гривень. Понад 1 млн гривень із загальної суми збитків буде спрямовано безпосередньо на виплату компенсацій за втрачені внаслідок удару відправлення.
Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський.
За його словами, компанія функціонує в умовах повної фінансової самостійності й не отримує жодних дотацій, субсидій чи грантових коштів із державного бюджету, тому увесь обсяг зафіксованих втрат підприємство покриватиме винятково за рахунок власного прибутку.
Компенсація збитків клієнтам
Як наголосив Ігор Смілянський, окремим пріоритетом для Укрпошти є виконання зобов'язань перед клієнтами, тому більш ніж 1 млн гривень компанія витратить на виплату компенсацій за неотримані посилки. Для цього команда "Укрпошти" вже розпочала системно зв'язуватися з постраждалими клієнтами, аби допомогти їм оперативно оформити необхідні документи.
Повідомляється, що механізм виплат максимально спрощено й кошти надходитимуть на рахунки громадян протягом 1–2 днів із моменту подання відповідної заяви.
Майбутня відбудова
Попри серйозність пошкоджень інфраструктури після атаки на хаб, керівництво компанії чітко наголошує, що не збирається залишати Харків. Наразі логісти спільно з власником зруйнованого сортувального центру вже проводять експертну оцінку для розробки планів відновлення роботи хабу.
Нагадаємо, компанія "Нова пошта" ухвалила рішення тимчасово призупинити роботу двох своїх останніх фізичних відділень (№1 та №3) у прифронтовій Дружківці на Донеччині.

