Урядова медична програма "Скринінг здоров'я 40+" отримала оновлення в умовах подачі заяв через застосунок "Дія". Відтепер для українців скасовано зайві часові обмеження, й заявки на проходження безкоштовного комплексного обстеження можна подавати одразу після досягнення 40 років (раніше система вимагала чекати 30 днів після дня народження).
Про це повідомляє портал державних послуг.
Головні зміни у програмі
Окрім скасування прив'язки заяв до дня народження, також встановлено нові часові рамки для проходження скринінгу:
- після зарахування коштів пасажир має рівно два місяці, щоб пройти обстеження в обраному медичному закладі (якщо цього не зробити, гроші автоматично повернуться до держбюджету);
- громадяни, яким кошти були нараховані до 1 травня 2026 року, можуть використати їх до 30 червня 2026 року включно.
Що входить до пакета обстежень?
Програма "Скринінг здоров'я 40+" орієнтована на раннє виявлення ризиків хронічних захворювань і включає:
- лабораторні дослідження для перевірки роботи серця, судин і нирок;
- перевірку на ризики цукрового діабету 2-го типу;
- вимірювання артеріального тиску та оцінку стану психічного здоров'я;
- базову антропометрію та анкетування;
- фахові рекомендації щодо способу життя, а за потреби – направлення на додаткові обстеження чи лікування.
Для того, щоб скористатися послугою, треба подати заявку у застосунку "Дія" (або зверніться офлайн до найближчого ЦНАПу) після досягнення 40-річного віку. Після надходження коштів у розмірі 2 000 грн на рахунок, оберіть з переліку зручний для вас медичний заклад для проходження обстеження (державні, комунальні або приватні клініки), запишіться на прийом та пройдіть медогляд.
Нагадаємо, молоді люди віком від 18 років можуть отримати в "Дії" гроші за програмою єКнига.

