Агентство PlayCity спільно з Мінцифрою продовжує масштабну реформу ринку азартних ігор. У квітні до організаторів азартних ігор регулятор застосував штрафні санкції на загальну суму 946 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба агентства.
Підсумки квітня
Впродовж минулого місяця регулятор продовжив очищувати інфопростір від реклами азартних ігор. У контексті цього показовим кейсом став штраф на майже 5,2 млн грн для футбольного клубу "Шахтар" (за розміщення на сайті реклами із зображеннями осіб, молодших 21 року). Також за місяць на блокування передали 42 сторінки у соцмережах. Крім того, за допомогою Системи трекінгу нелегальних вебсайтів у квітні було виявлено та передано на блокування до НКЕК майже 300 ресурсів, які працювали поза правовим полем та не мали ліцензій.
За минулий місяць PlayCity видало 136 нових ліцензій на загальну суму понад 54 млн грн. З них, одна ліцензія на онлайн-казино (понад 33 млн грн), дві ліцензії для B2B-компаній (понад 1 млн грн) та 133 ліцензії на гральне обладнання (понад 19 млн грн).
Також у квітні агентство запустило в тестову експлуатацію Державну систему онлайн-моніторингу ДСОМ, яка дозволяє в реальному часі фіксувати кожну транзакцію (ставку, виграш, повернення) в онлайн-казино та унеможливлює "переписування" даних організаторами. До системи вже приєднано перших 11 організаторів, а повноцінний запуск заплановано на осінь 2026 року.
Що далі?
Мінцифра вже підготувала нові законопроєкти (зокрема зміни до Податкового кодексу та закону про азартні ігри), які мають посилити контроль за репутацією ліцензіатів та їхніми можливими зв'язками з РФ. Крім того, спільно з Центром відповідальної гри стартувало масштабне дослідження щодо проблеми лудоманії серед українців – його перші результати представлять уже в травні.
Нагадаємо, раніше PlayCity запустив онлайн-інструмент для скарг на незаконну рекламу казино.

