Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль виступив на Форумі керівників державних інституцій, де обговорювались пріоритети національного розвитку у контексті енергетики, оборони, соціальних програм, а також інтеграції країни до Європейського Союзу та НАТО.
Шмигаль акцентував на важливості подолання енергетичних викликів, особливо в умовах наближення зимового періоду.
"Наше ключове завдання — забезпечити стабільне енергопостачання критичної інфраструктури, населення та економіки під час наступної зими", — заявив Шмигаль.
Він виокремив три основних напрямки у сфері енергетики:
- Масштабна генерація та розподіл енергії.
- Ремонтні роботи та відновлення інфраструктури після терористичних обстрілів, організованих Російською Федерацією.
- Стимулювання децентралізованої генерації, особливо серед великих підприємств, включаючи державні.
"Ми розвиваємо нові програми для забезпечення підприємств додатковими можливостями виробництва енергії. Хоча з міркувань безпеки деталі цих ініціатив не розголошуються, активно працюємо над створенням цього ринку", — додав Шмигаль.
Прем'єр також звернув увагу на програми підтримки децентралізованої генерації для домогосподарств та ОСББ, що дає змогу українцям стати більш енергонезалежними завдяки державній підтримці у встановленні власних джерел енергії.

