Під час засідання 7 березня Кабінет Міністрів України ухвалив низку важливих рішень для пришвидшення відбудови населених пунктів. Відомо, що на відновлення громад буде спрямовано понад 15 млрд грн.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Зазначається, що у цю суму були включені конфісковані кошти підсанкційних осіб. Також Шмигаль наголосив на тому, що відновлення буде відбуватися за принципом "краще, ніж було".
Напрями фінансування
5 млрд грн на 12 областей підуть на фінансування 150 проєктів у межах співпраці з Європейським інвестиційним банком. Повідомляється, що вони передбачають ремонт та будівництво лікарень, шкіл, дитячих садків і також модернізацію водопостачання та енергоефектвності.
5,2 млрд грн будуть направлені на комплексне відновлення 5 населених пунктів України:
- Бородянка (Київська область)
- Тростянець (Сумська область)
- Циркуни (Харківська область)
- Посад-Покровське (Херсонська область)
- Ягідне (Чернігівська область)
Ці кошти підуть на капітальний ремонт та будівництво нового житла, а також відновлення тепло-, газо- та водопостачання. Крім того, їх планують витратити на реконструкцію транспортної та соціальної інфраструктури.
3,3 млрд грн будуть направлені на фінансування допомоги медичним об'єктам. Серед них:
- Охматдит
- Національний інститут раку
- Центр ендокринної хірургії
- Дитяча кардіологія у Києві
Зазначається, що частка цих коштів піде на розвиток університетської медицини.
Також повідомляється, що 1,8 млн грн були скеровані від АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів). Це – конфісковані кошти підсанкційних осіб, які будуть спрямовані на відновлення України.
Раніше ми повідомляли, що за оцінками експертів, на післявоєнне відновлення країни потрібно понад 500 млрд доларів.

