У січні 2025 року детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на суму в 488 млн грн. Це у майже 5 разів більше, ніж за той самий період у 2024 році.
Про це повідомило БЕБ.
Які товари були вилучені
Детективи змогли вилучити з незаконного обігу такі товари:
- 64 000 пачок сигарет,
- 6 млн акцизних марок,
- 1 000 тонн алкоголю,
- понад 580 тонн дизелю та обладнання для нелегальних АЗС.
Так, загальна вартість всіх незаконних товарів склала 488 млн грн.
Судові справи
В БЕБ повідомили, що суду було направлено 96 кримінальних проваджень, з них 63 – за обвинувальними актами.
За даними Бюро, підозру отримали 127 осіб (у січні 2024 року їхня кількість становила 89 осіб).
Зазначається, що більшість розслідувань БЕБ стосується саме організованої злочинності.
Також відомо, що 10 кримінальних проваджень щодо 35 осіб вже були передані до суду.
Крім того, у справах про контрабанду 3 особам було оголошено підозру, ще 3 справи вже розглядаються у суді.
В БЕБ додали, що у відмиванні коштів (209 ст. ККУ) наразі підозрюють 9 осіб, щодо яких вже були відкриті кримінальні провадження. При цьому, 2 з них – члени організованих злочинних груп. Повідомляється, що сума легалізованих доходів – 107,3 млн грн.
Скільки вдалося відшкодувати
Таким чином, детективи змогли відшкодувати 643,1 млн грн.
Ця сума майже в 5 разів більша за показники січня минулого року. Тоді сума відшкодувань склала лише 130,2 млн грн.

