Згідно з даними Міністерства фінансів Російської Федерації, енергетичні надходження до державного бюджету за січень-квітень 2024 року сягнули 4,157 трильйона рублів, що на вражаючі 82% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року.
При цьому в Мінфіні РФ зізналися, що змушені були залучати кошти з "Фонду національного добробуту" для покриття нестачі бюджетних надходжень, пише "КомерсантЪ".
У російському відомстві пояснюють різке зростання енергетичних доходів високими світовими цінами на нафту. А для компенсації недостатньої суми нафтогазових прибутків уряд РФ вдався до використання резервних коштів з "Фонду національного добробуту".
Водночас, за підсумками січня-квітня 2024 року надходження від непрямих податків, включно з ПДВ, в Росії зросли на 25,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Зазначається, що у квітні нафтогазові доходи федерального бюджету РФ вже третій місяць поспіль перевищили базовий рівень, встановлений на основі "нафтової стелі" в 60 доларів за барель, визначеної Заходом у відповідь на війну РФ проти України. За квітень Мінфін РФ визначив цей базовий рівень у 1,152 трильйона рублів, тоді як фактичні доходи від енергоресурсів склали 1,229 трильйона рублів.
Експорт нафтопродуктів з Росії
У квітні українські безпілотники активно атакували нафтопереробні заводи на території країни-агресора РФ. В зв'язку з цим зафіксоване суттєве зменшення експорту російських нафтопродуктів – бензину, мазуту прямої перегонки та дизельного палива.
Крім того, з 1 березня в РФ діє заборона експорту бензину, яку ввели на 6 місяців. Це в свою чергу теж вплинуло на обсяги вивозу російського пального за кордон.

