Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 25-відсоткових мит на імпорт товарів з Канади та Мексики. Вони почнуть діяти вже найближчої суботи – 1 лютого 2025 року.
Про це повідомляє Bloomberg.
За словами американського президента, це рішення обґрунтоване трьома основними факторами: неконтрольованою міграцією, потоком наркотичних речовин та значним торговельним дефіцитом США з цими країнами.
Президент зазначив про можливість подальшого перегляду тарифних ставок, залишаючи відкритим питання щодо їх потенційного збільшення. Окремо розглядається питання щодо канадської нафти, яка може отримати звільнення від мит. Рішення щодо нафтового сектору буде прийняте з урахуванням поточних цін на енергоносії.
Щодо Китаю, Дональд Трамп підтвердив намір продовжувати тарифну політику, хоча конкретний розмір мита не було озвучено. Раніше обговорювалася ставка у 10%. Президент звинуватив Пекін у невиконанні зобов'язань щодо контролю за експортом фентанілу та прекурсорів для виробництва наркотичних речовин.
Фінансові ринки відреагували на заяви американського президента. Канадський долар впав до п'ятирічного мінімуму – 1,4490 за американський долар, демонструючи тижневе падіння на 1%. Мексиканський песо, незважаючи на часткове відновлення, показав найгіршу тижневу динаміку з жовтня, знизившись приблизно на 2%.

