В Україні планують суттєво змінити систему штрафів за порушення правил дорожнього руху (ПДР). З цією метою Верховною Радою розробляється законопроєкт, який передбачає значне підвищення штрафів за перевищення швидкості та впроваджує суворе покарання для постійних порушників.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомила народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк.
Розміри штрафів
Головним нововведення законопроєкту є відхід від чинної двоступеневої системи оцінки правопорушень (понад 20 км/год та понад 50 км/год) та запровадження замість неї деталізованої прогресивної шкали, в якій фінансове покарання буде пропорційне ступеню небезпеки на дорозі (чим вища швидкість – тим більший штраф).
Відтак, за мінімальне перевищення дозволеного ліміту на понад 20 км/год водіям в Україні доведеться викласти 680 гривень, що рівно вдвічі більше за нинішній тариф. Якщо ж швидкісний режим буде порушено на понад 40 км/год, то сума стягнення суттєво зросте і становитиме вже 2 040 гривень.
Для тих, хто ігноруватиме безпеку в місті чи на трасі шляхом перевищення ліміту на понад 60 км/год, передбачено штраф у розмірі 2 720 гривень. Максимальний разовий штраф законопроєкт готує для водіїв-екстремалів: за фіксацію перевищення швидкості на понад 80 км/год сума фінансового покарання зросте до 3 400 гривень.
Щодо тих водіїв, які хронічно ігнорують ПДР та "наїздять" п'ять і більше порушень протягом року за перевищення швидкості, розмір штрафу буде ще відчутніший й становитиме 17 тис. грн.
Нагадаємо, завдяки впровадженню WIM-системи штрафів за перевантажені фури стало майже вдвічі менше.

