Головні економічні новини України та світу

Середа, 24 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовиниВ Одесі запроваджують трудову повинність для мешканців міста від 18 до 65...

В Одесі запроваджують трудову повинність для мешканців міста від 18 до 65 років

Розбір завалів / Фото з відкритих джерел
Розбір завалів / Фото з відкритих джерел

Виконувачка обов'язків голови Одеської військової адміністрації Надія Задорожна підписала розпорядження про запровадження трудової повинності на території Одеси. Про це повідомляє "Думская".

Деталі документу

Документ передбачає залучення працездатних одеситів до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану:

  • ліквідації наслідків обстрілів,
  • будівництва та ремонту укриттів,
  • навантаження-розвантаження гуманітарної допомоги,
  • чергування в пунктах незламності,
  • виготовлення маскувальних сіток,
  • для роботи на місцях прильотів формуватимуть окремі спеціальні бригади.

Трудовий обов'язок поширюється на громадян віком від 18 до 65 років, які за станом здоров'я здатні виконувати такі завдання. Насамперед до робіт залучатимуть безробітних, внутрішньо переміщених осіб і ветеранів. За необхідності влада може залучити й працевлаштованих мешканців — за умови, що це не зашкодить їхній основній діяльності.

Оплата і організація

Учасникам обіцяють винагороду: безробітним — не нижче мінімальної зарплати, працевлаштованим — не нижче їхнього середнього заробітку за основним місцем роботи. Фінансування здійснюватиметься з коштів замовників, благодійних внесків та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Організацією робіт займуться комунальні підприємства міста та кілька благодійних організацій. Вони визначатимуть кількість людей, місця збору, графіки та відповідальних за координацію.

Частина національної програми

Регіональний центр зайнятості пояснює, що розпорядження є частиною національного проєкту "Армія відновлення". З початку 2026 року до нього добровільно приєдналися майже 8,7 тисячі українців, серед яких близько 700 осіб віком від 60 до 70 років. Загалом за весь період дії програми участь у суспільно корисних роботах взяли 90 тисяч людей, а на оплату їхньої праці спрямовано понад 3 млрд гривень.

У 2026 році оплата за повний місяць участі становить близько 13 тисяч гривень, для мешканців прифронтових територій та ветеранів — до 17 тисяч гривень. Участь у програмі залишається добровільною.

Схожі новини за темою