Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства ініціює модернізацію правил формування та діяльності наглядових рад у державних компаніях.
Про це повідомила заступниця міністра Анна Артеменко "Укрінформу".
За її словами, підготовлено проєкт змін до урядових постанов №142, №143 і №777, що передбачає перегляд процедури добору членів наглядових рад. Зокрема, планується впровадження підвищених кваліфікаційних вимог, чіткіших критеріїв професійної репутації та удосконалення технічних процедур відбору. Мета змін — підвищити прозорість залучення незалежних фахівців та забезпечити об'єктивність конкурсів.
Який наступний етап реформи управління у державному секторі
Наступний етап реформи – оновлення статутів державних підприємств. Пропонується закріпити норму, за якою ключові рішення, включаючи призначення керівника правління, ухвалюватимуться простою більшістю голосів наглядової ради, а не кваліфікованою, як це передбачалося раніше.
Це має забезпечити більшу керованість і оперативність корпоративного управління. У міністерстві підкреслили, що зміни розроблені у партнерстві з МВФ та ЄБРР і відповідають міжнародним стандартам корпоративної прозорості.
Нагадаємо, що Мінрозвитку також оновлює систему управління держпідприємств. До прикладу, адміністрацію Дунайського пароплавства та АМПУ було звільнено та наразі шукають нових керівників.

