В Україні запроваджено нові правила для стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Згідно з ними, ініціатор або керуюча компанія такого парку можуть розраховувати на державну підтримку у вигляді покриття 50% витрат на будівництво необхідної інженерно-транспортної інфраструктури.
Як повідомила віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, максимальна сума допомоги становитиме 150 млн грн. Крім того, держава візьме на себе 50% вартості приєднання до електромереж.
Для індустріальних парків, розташованих на деокупованих територіях, рівень стимулювання сягатиме 80% необхідних робіт. Скористатися програмою можна шляхом подачі заявки до уповноваженого банку до 15 серпня. Після перевірки документів Міністерством економіки та позитивного рішення буде укладено договір, а кошти перераховані на спецрахунок після виконання робіт та сплати заявником своєї частки.

За оцінками уряду, 1 долар держінвестицій в індустріальні парки допомагає залучити 6 доларів приватних інвестицій. Створення таких парків є важливим кроком для залучення інвестицій у реальний сектор економіки України, адже резиденти отримують низку преференцій:
- звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на обладнання,
- податкові канікули на прибуток терміном до 10 років за умови реінвестування,
- пільгові ставки податку на нерухомість та плати за землю.
Індустріальні парки в Україні
Раніше стало відомо, що в Україні з'являться два нові індустріальні парки. Концепція індустріального парку "Тячів" на Закарпатті передбачає створення кількох тисяч робочих місць у переробній промисловості.
Індустріальний парк "Сміла" на Черкащині розміститься на відведеній території. Концепція його розвитку передбачає також створення тисяч нових робочих місць, зосереджених на переробці сільськогосподарської продукції та проведенні науково-технічних досліджень у відповідних галузях.

