Влада Києва розпочала практичну підготовку до масштабного розвитку мережі зарядних станцій для електромобілів. Наразі збирають та аналізують інформацію щодо 6,5 тисячі потенційних локацій, де може бути створена мережа орієнтовно на 13 тисяч машиномісць.
Про це повідомляється на сайті КМДА.
Як визначають локації
КП "Київтранспарксервіс" спрямовує запити до балансоутримувачів електричних мереж — зокрема ДТЕК — для визначення наявних потужностей і можливостей підключення. Паралельно опрацьовуються технічні параметри, необхідні для відбору найбільш придатних місць. За результатами роботи місто сформує перелік локацій, які запропонують інвесторам для розміщення станцій.
Як розподілятимуть місця
Після аналізу та підготовки локацій право на їх використання надаватимуть через відкриті аукціони в системі Prozorro.Продажі. Принципу "хто перший прийшов — той отримав найкраще місце" не буде — усі локації розподілятимуть на рівних умовах. Окрім цього, КМДА планує облаштовувати паркувальні місця для електромобілів там, де зарядні станції вже існують.
Раніше повідомлялось, що серед українських водіїв зростає популярність електромобілів. Лише за квітень 2026 року автопарк країни поповнився на 3 007 одиниць автотранспорту на акумуляторних джерелах живлення (BEV), що на 49% більше відносно березня 2026 року.

