Українцям, які користуються програмою "Національний кешбек", необхідно використати всі накопичені на спеціальних картках кошти до 30 червня 2026 року (включно). Усі залишки, які не будуть витрачені до кінця цього дня, автоматично повернуться до державного бюджету. Водночас у Мінекономіки заспокоюють: сама програма не припиняє роботу, а продовжує діяти за звичними правилами.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства.
У відомсті пояснили, що у найближчі місяці виплати зазнають змін. Зокрема, квітневий кешбек українцям зарахують наприкінці травня й ці кошти обов'язково треба встигнути витратити до кінця червня. А ось травневий кешбек надійде користувачам вже у липні й надалі компенсації повертатимуться до звичного графіка – після 20-го числа наступного місяця.
За що повертають гроші?
Як раніше зазначалось, держава компенсує від 5% до 15% вартості за безготівкову купівлю товарів українського виробництва:
- 5% кешбеку нараховують за продукти харчування, автотовари, аптечний асортимент, а також товари для саду та городу;
- 15% кешбеку діє на непродовольчі товари (одяг, взуття, техніка, іграшки, товари для ремонту), а також на окремі категорії харчів: тверді та м'які сири, макарони, вівсяну та гречану крупи.
В Мінекономіки вкотре нагадали, що вивести гроші за програмою "Національний кешбек" в готівку не можна, проте їх можна спрямувати на безліч корисних речей – від оплати комуналки, придбання ліків, книг та продуктів харчування до донатів на підтримку оборонців.
Щоб доєднатися до програми, достатньо відкрити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, надати дозвіл на відстеження транзакцій за вашими основними картками та обрати рахунок для виплат у застосунку "Дія" (розділ "Сервіси" → "Національний кешбек"). Головна умова для нарахування – оплата товарів виключно безготівково.
Нагадаємо, раніше стало відомом, що уряд України продовжив програму "Національний кешбек" до 2028 року.

