Відтепер столичні водії можуть не сплачувати за паркування щоразу, а придбати пільговий місячний абонемент зі знижкою 90% у застосунку "Київ Цифровий". Але щоб скористатися такою знижкою треба бути офіційним платником податків до бюджету Києва.
Про це повідомили в КМДА.
Хто має право на знижку?
Пільговий тариф на паркування мають можливість оформити працівники зареєстрованих у Києві компаній, київські ФОПи, власники нерухомості (які офіційно здають її в оренду), а також працюючі пенсіонери. При цьому система не оцінює розмір податків, а важливим є лише сам факт їхньої сплати.
Як оформити абонемент через смартфон?
Процес оформлення абонемента на паркування максимально автоматизований й відбувається через застосунок "Київ Цифровий", оновлений до останньої версії. Щоб отримати знижку, необхідно:
- Підтвердити статус платника податків, надіславши запит у профілі (розділ "Соціальний статус" або "Паркувальні абонементи"). Перевірка Державною податковою службою зазвичай триває кілька годин.
- Придбати абонемент. Для цього після підтвердження слід перейти у розділ "Сервіси водія", а далі обрати "Паркувальні абонементи".
- Ввести номер автомобіля, обрати потрібний тариф і сплатити зручним способом (карткою, Apple Pay чи Google Pay).
Вартість місячних абонементів на паркування залежить від зони: найдешевший тариф встановлено для спальних районів – 299 грн на місяць, тоді як для центру та прилеглих районів – 999 грн. Водночас паркування по всьому Києву без обмежень обійдеться водіям у 1499 грн на місяць.
Наголошується, що інформація про куплений абонемент миттєво підтягується в систему контролю, тому інспектори з паркування гарантовано не випишуть водію штраф.
Нагадаємо, що з 27 квітня у столиці оновлено межі паркувальних зон. Для тих, хто не користується абонементами, діють нові тарифи на погодинне паркування на майданчиках "Київтранспарксервісу": в І зоні – 40 грн/год, в ІІ зоні – 30 грн/год, в ІІІ зоні – 10 грн/год.

