Німеччина найближчим часом передасть Україні 33 мобільні комбіновані теплоелектростанції. Про це в інтерв'ю Суспільному повідомив посол Німеччини в Україні Гайко Томс.
Підтримка на тлі постійних атак
За словами дипломата, масовані нічні атаки Росії на українські міста є воєнними злочинами та спрямовані на терор цивільного населення. У зв'язку з цим Україна потребує постійної підтримки партнерів, зокрема в енергетичному секторі.
"Вам зараз потрібна підтримка, і ви її отримаєте. Я вважаю, що ми вже є найбільшим партнером і в енергетичному секторі", — наголосив Томс.
Не лише генератори, а й мобільні електростанції
Посол зазначив, що Німеччина допомагає Україні не тільки генераторами та системами накопичення енергії. Країна також надає транспорт для ремонтних робіт в енергетиці та тепер передає 33 мобільні теплоелектростанції.
За його словами, одна така установка може забезпечити теплом і електроенергією десятки тисяч людей.
Мільйони споживачів та виклик підключення
Загалом 33 мобільні ТЕЦ здатні забезпечити електроенергією мільйони українців. Водночас ключовим викликом залишається їх оперативне підключення до мережі.
"Виклик полягає в їх підключенні — так само, як і з генераторами, — але ми працюватимемо разом, щоб зробити це якомога швидше", — підкреслив Гайко Томс.
Окрім цього, Німеччина також передасть Києву дві додаткові міні-ТЕЦ для посилення енергетичної стійкості столиці.

