Сполучені Штати Америки продовжили скасування мит на імпорт сталі з України ще на один рік. Про це оголосив президент США Джо Байден, повідомляє Reuters.
Вашингтон вперше призупинив дію 25-відсоткових мит на українську сталь у травні 2022 року, через кілька місяців після початку російського вторгнення. У травні 2023 року це рішення було продовжене.
"Сталеливарна промисловість України продовжує зазнавати значних збитків через невиправдану та неспровоковану війну Російської Федерації", – йдеться в заяві Байдена.
У 2023 році обсяг імпортованої в США з України сталі становив менше 1% від усього імпорту металу в країну.
Реакція України на відміну мит на імпорт сталі в США
Відомо, що перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко прокоментувала рішення США.
Вона відмітила, що призупинення дії митних тарифів на імпорт сталі з України ще на один рік розповсюджується і на мита, які до війни діяли на імпорт сталевих виробів з України. Мова йде про продукти сталеливарної промисловості, що проходять подальшу переробку в країнах Європейського Союзу.
Свириденко подякувала США за таке рішення, підкресливши, що саме українська металургія стала однією з галузей промисловості нашої країни, яка зазнала найсильніших ударів РФ.

