Президент України Володимир Зеленський поставив завдання громадам покращити роботу зі збору місцевих податків для підвищення їхньої економічної самостійності. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Віктор Микита під час форуму "Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку" у Києві.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що не всі керівники громад усвідомлюють свою відповідальність за економічну суб'єктність. Замість боротьби за субвенції, вони мають зосередитися на створенні робочих місць як основному джерелі наповнення бюджету.
Заступник голови ОП підтримав рішення про спрямування військового податку на доходи фізичних осіб до центрального бюджету. Микита додав, що це стимулювало місцеву владу працювати над збільшенням власних доходів.
Як приклад успішної практики він навів готельний збір у Карпатському регіоні. Також на Закарпатті успішно реалізували програму Energy Help, в межах якої бізнесу повернули податки на придбання генераторів за умови збереження робочих місць. За квартал програма забезпечила понад 20 мільйонів гривень.
За даними Мінфіну, у 2024 році надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли на 24,1% – до 451 мільярда гривень. Найбільше зростання зафіксовано в Києві та Миколаївській, Закарпатській, Київській, Волинській і Вінницькій областях.
Основними джерелами доходів місцевих бюджетів стали: податок на доходи фізичних осіб (257,5 млрд грн), єдиний податок (69,1 млрд грн), плата за землю (39,3 млрд грн), акцизний податок (27,8 млрд грн), податок на прибуток підприємств (27,1 млрд грн) та податок на нерухоме майно (10,7 млрд грн).

