Вирощування авокадо, манго та інших тропічних фруктів може розпочатися й в Україні. Цьому сприяє глобальне потепління.
Про це "Главкому" повідомила Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН.
З її слів, з'явиться також й можливість вирощувати третій урожай зернових. Потепління спровокувало суттєві наслідки для рослинництва, а отже, впливає на продовольчу безпеку країни.
Цей процес відкриває перед нами нові перспективи, оскільки замість одних рослин ми можемо почати вирощувати інші.
"Головне – адаптуватися до змін, якщо повернути метеорологічний статус кво нам вже не під силу" – пояснила вона.
Для вирощування певних культур лише тепла недостатньо, потрібна ще й волога. На території країни поступово створюється дефіцит вологи, бо снігу нема, а посухи стать все частішим явищем. Минулого року синоптики зафіксували досить посушливий період, що впливає на показник врожайності, а зрештою і на продовольчу безпеку.
Зі слів кліматолога, озимі зараз дуже швидко дозрівають, у деяких регіонах – на місяць раніше, ніж зазвичай. Після їхнього збирання можна засівати третій урожай. Дехто з фермерів вже так і робить, висаджуючи гречку.
Віра Балабух додала, що зміни клімату все частіше спостерігати стосовно теплих температур. На її думку, до кінця століття температура, приміром, у Харкові – може бути такою, як зараз у Криму, а на умовній Тернопільщині з'явиться можливість вирощувати субтропічні культури.

