На мапі України формується новий промисловий центр – Закарпатська область. Вона демонструє стрімке зростання як у сфері виробництва, так і у розвитку енергетичних потужностей.
Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус під час заходу Energy Day-2025, організованого Європейською бізнес асоціацією, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що те, скільки на Закарпатті видано технічних умов на під'єднання підприємств, вражає. За його словами, Обленерго видає їх без затримок, а скарг немає.
Зростання енергетичних потужностей в регіоні
Паралельно з відкриттям нових виробництв на Закарпатті активно зростають енергетичні потужності. Відомо, що у регіоні споруджуються сонячні, вітрові й газові електростанції. Герус додав, що всі вони вже отримали техумови на підключення до мереж.
За його словами, йдеться не про "радянську гігантоманію", коли кілька великих заводів створювали образ регіону, а про десятки малих і середніх підприємств. Своєю чергою вони поступово змінюють обличчя області.
Герус заявив, що через кілька років Закарпаття буде зовсім іншим. Парламентар підкреслив, що це буде "не туристичний тил", а динамічна індустріальна територія.
"І за кілька років ми побачимо велику відмінність від того, яким регіон був ще років п'ять тому", – наголосив Герус.
Раніше Finteco повідомляло, що торгівля та промисловість забезпечили третину податкових надходжень до держбюджету. Подробиці – за посиланням.

