Національний банк України наклав штраф у розмірі 1,7 млн гривень на "Укрпошту" після перевірки роботи компанії на платіжному ринку. Рішення було ухвалене 18 травня.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Підставою для санкцій стали результати безвиїзного моніторингу та інспекційної перевірки, проведеної станом на листопад 2025 року. У Національному банку підкреслили, що контроль за платіжними операторами та фінансовими сервісами залишається одним із пріоритетів регулятора на тлі зростання обсягів цифрових платежів.
У чому звинуватили компанію
За даними НБУ, під час нагляду регулятор виявив проблеми у функціонуванні систем:
- корпоративного управління;
- внутрішнього контролю;
- управління ризиками.
Йдеться про порушення вимог законодавства, яке регулює діяльність на ринку фінансових та платіжних послуг. Зазначається, що "Укрпошта" має сплатити накладений штраф протягом п'яти робочих днів після отримання офіційного рішення НБУ.
Нагадаємо, державний поштовий оператор Укрпошта офіційно оголосив про запуск сервісу безготівкової оплати у 100% населених пунктів України. Відтепер розрахуватися банківською карткою або смартфоном за доставку, комуналку чи товари можна як у стаціонарних, так і в пересувних відділеннях компанії.

