Головні економічні новини України та світу

Середа, 24 Червня, 2026

Головні економічні новини України та світу

ГоловнаНовиниМасштабна кібератака на Coinbase: збитки можуть сягнути $400 млн

Масштабна кібератака на Coinbase: збитки можуть сягнути $400 млн

Криптобіржа Coinbase зазнала атаки хакерів / Фото: Shutterstock
Криптобіржа Coinbase зазнала атаки хакерів / Фото: Shutterstock

Американська криптовалютна біржа Coinbase стала жертвою кібератаки, внаслідок якої зловмисники отримали доступ до даних клієнтів. За прогнозом компанії, збитки від інциденту можуть становити орієнтовно 180-400 млн доларів, включаючи компенсації постраждалим користувачам.

Про це повідомляє The Guardian.

За інформацією Coinbase, хакерам вдалося підкупити співробітників служби підтримки, які працювали за межами США, задля отримання доступу до внутрішніх систем. Таким чином зловмисники зібрали певні дані про клієнтські акаунти. 

Інформація, якою заволоділи хакери, включає імена, адреси та електронні пошти користувачів. Проте, як запевняє біржа, кіберзлочинці не отримали доступу до облікових даних для входу чи паролів. Тим клієнтам, які були обманом змушені були переказати гроші зловмисникам, біржа Coinbase обіцяє відшкодувати кошти. За попереднім підрахунком, сума компенсацій може становити від 180 млн до 400 млн доларів.

Повідомляється, що криптобіржа відмовилася платити викуп у розмірі 20 млн доларів, який хакери вимагали за нерозголошення інформації про інцидент. Ба більше, Coinbase оголосила винагороду в розмірі 20 млн доларів за інформацію, яка допоможе ідентифікувати, затримати та засудити причетних до кібератаки. 

Примітно, що повідомлення про кібератаку на Coinbase з'явилося за кілька днів до того, як біржа мала увійти до престижного індексу S&P 500, що є знаковою подією для криптоіндустрії.

Останнім часом хакери посилили кібератаки на відомі компанії по всьому світу. Зокрема, у травні французький дім моди Dior повідомляв, що став жертвою кібератаки, внаслідок якої злочинці отримали доступ до клієнтської бази даних у Китаї. До того, у квітні, кіберзловмисники викрали дані про частину клієнтів британського ритейлера Marks & Spencer.

Нагадаємо, Північна Корея офіційно стала третім найбільшим власником біткойнів, поступаючись лише США та Великій Британії. Це стало можливим після того, як хакери КНДР перетворили викрадений Ethereum у Bitcoin.

Схожі новини за темою