Пенсіонера в Україні фактично утримує один працівник, що є негативною тенденцією та показником неуспішних дій держави.
Про це повідомив економіст Олександр Савченко в ефірі Ранок.LIVE.
З його слів, у країнах Європи ситуація краще, адже там високий рівень офіційної зайнятості. Фактично три робітники "годують" одного пенсіонера. На його думку, причину варто шукати у діях влади.
"Це означає, що щось не так з податковою системою, з регуляторною системою, з атмосферою бізнесу", – пояснив він.
Олександр Савченко додав, що виїзд пенсіонерів за межі України теж не варто сприймати позитивно, адже, якщо пенсіонер виїхав кудись в Польщу чи в Німеччину — це добре для країни, але все ж це дуже погано для держави. Такий пенсіонер не буде витрачати гроші в Україні, пенсія буде йти в Польщу чи Німеччину.
"Якщо пенсіонер живе тут, витрачає гроші, він створює робочі місця", – додав Савченко.
Фінансист наголосив на потребі реформування податкової системи, яка має стати простою і дружньою до бізнесу, щоб стимулювати інвестиції та створення робочих місць. Саме ставлення влади до ініціатив громадян дозволить покращити економічну ситуацію в Україні.

